Pożyczka na jesienne wydatki – o czym warto pamiętać?

Po okresie wakacyjnym nasze konto bankowe oraz wnętrze portfela święcą pustkami. Jednocześnie, przed nami okres wzmożonych wydatków jesiennych. Osoby posiadające dzieci muszą znaleźć niemałe pieniądze na wyprawkę szkolną. Konieczne jest także zakupienie cieplejszych ubrań przed zbliżającym się ochłodzeniem. W dłuższej perspektywie zarysowują się wydatki świąteczne. W tej sytuacji pomocna może się okazać pożyczka na jesienne wydatki.

Aby pożyczka na jesienne wydatki okazała się dla nas opłacalna, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Nie wybierajmy pierwszej z brzegu oferty. Istnieją sposoby, które pozwolą nam w krótkim czasie porównać wiele ofert i wybrać tą, prezentującą optymalne warunki. Warto również zapoznać się z opiniami innych klientów, które bardzo szybko pozwolą nam ocenić wiarygodność firmy pożyczkowej oraz atrakcyjność oferty. W jaki sposób wybrać najlepszą pożyczkę na jesienne wydatki?

Kalkulator pożyczek na jesienne wydatki na dowolny cel

Nieocenioną pomocą jest kalkulator pożyczek, który pomoże nam w krótkim czasie ocenić atrakcyjność kilkunastu różnych ofert. Nie każdy zna finansowe pojęcia i mechanizmy obecne w świecie kredytów. Nie każdy zdaje sobie również sprawę, że RRSO jest znacznie ważniejsze od oprocentowania nominalnego, ponieważ informuje o rzeczywistej kwocie spłaty. Na szczęście nie musimy posiadać takiej wiedzy gdy mamy pod ręką rzetelny kalkulator pożyczek.

Porównywarki pożyczek są dostępne na wielu stronach internetowych o tematyce finansowej. Jedyne co musimy zrobić, to wpisać kwotę jaką chcemy pożyczyć, a także dogodny termin spłaty. Porównywarka wyświetli nam kilkanaście ofert najlepiej dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb. Co szczególnie istotne, kalkulator w przejrzysty sposób pokazuje koszty jakie poniesiemy oraz wysokość miesięcznej raty. W ten sposób możemy łatwo wskazań najlepszą ofertę pożyczki na jesienne wydatki.

Pożyczka w banku czy w firmie pozabankowej?

Pożyczki na jesienne wydatki na dowolny cel oferują zarówno banki jak również firmy pozabankowe. W bankach możemy zwykle liczyć na nieco lepsze warunki. Minusem jest natomiast większa ilość formalności oraz bardziej zaawansowana procedura weryfikacji zdolności kredytowej. Jeżeli nasza historia kredytowa nie należy do najlepszych, wyjściem z sytuacji może być firma pozabankowa.

Firma pożyczkowa zwraca mniejszą uwagę na historię BIK. Przy niewielkich pożyczkach nie uwzględniana jest również wysokość miesięcznych dochodów. Wady? Pożyczki na jesienne wydatki udzielane przez firmy prywatne zwykle posiadają nieco wyższe RRSO. Z drugiej strony, w odróżnieniu od banków, firmy proponują nowym klientom chwilówkę na 0%. W ten sposób możesz pożyczyć kilka tysięcy złotych na okres nawet trzech miesięcy bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z oprocentowaniem.

Dlaczego tak wiele osób decyduje się na szybkie pożyczki na jesienne wydatki? Głównie ze względu na łatwość w jej otrzymaniu. Wszystkie niezbędne formalności można załatwić przez Internet. Wniosek jest rozpatrywany w ciągu kilkunastu minut, a potrzebne środki zostają przelane na nasze konto bankowe jeszcze tego samego dnia.