Ile kosztuje trener personalny i czy warto?

Coraz więcej Polaków decyduje się na skorzystanie z pomocy trenera personalnego w procesie budowy atrakcyjnego wyglądu fizycznego. W ostatnich latach na rynku pojawiło się mnóstwo osób świadczących taką usługę. Większa dostępność oraz szeroki zakres cen zachęcił wielu ludzi do skorzystania z prywatnego trenera. Ile kosztuje taka usługa i czy warto się na nią zdecydować?

Koszty trenera personalnego w Polsce

Wystarczy wejść na dowolny portal z ogłoszeniami, aby na własne oczy przekonać się o ogromnej rozbieżności cen. Najtańsze ogłoszenia zaczynają się od 20-30 złotych za jedną godzinę treningu. Trenerzy z wyrobioną marką inkasują zwykle w okolicy 100 złotych. Najbardziej prestiżowi trenerzy z rozbudowanym zapleczem social media kosztują nawet ponad 200 złotych za godzinę. Średnia w naszym kraju na dzień dzisiejszy oscyluje w przedziale 80-90 PLN. Duży wpływ ma województwo! Najwięcej za trenera personalnego zapłacimy na Mazowszu.

Czy warto skorzystać z pomocy trenera personalnego?

Jak najbardziej tak! Warto zdać sobie sprawę, że odchudzanie czy budowanie masy mięśniowej to niezwykle złożony proces. Musimy uwzględnić indywidualne cechy naszego organizmu, dobrać odpowiednia ćwiczenia i prawidłowo je wykonywać, zadbać o plan treningowy uwzględniający regenerację, pilnować diety.

Ciężko o oczekiwane rezultaty bez pomocy wykwalifikowanej osoby, która zmaksymalizuje efektywność naszych treningów i nauczy nas, w jaki sposób możemy dążyć do upragnionych efektów końcowych.

Jak wybrać trenera personalnego?

Warto zachować dużą ostrożność, ponieważ ogromna liczba usługodawców nie posiada żadnych kursów i przeszkolenia. Najtańsi trenerzy personalni to po prostu osoby aktywne, które czerpały swoją wiedze z Internetu. Nie dają nam zatem żadnej gwarancji satysfakcji.

Naszym zdaniem, warto kierować się opiniami innych użytkowników, a także szukać trenera w przedziale cenowym zbliżonym do średniej naszego województwa. Zawsze możemy również poprosić o referencje wybranego trenera.