Na czym polega konsolidacja chwilówek?

Jeśli masz na głowie kilka zobowiązań finansowych w formie chwilówek, możesz zdecydować się na zaciągnięcie innej pożyczki w celu uregulowania otwartych zobowiązań. Działa to na podobnej zasadzie co kredyt konsolidacyjny dostępny w banku. Często jest to bardzo dobry sposób aby odzyskać płynność finansową i wyjść na prostą. Na czym polega konsolidacja chwilówek i w jaki sposób możemy ją uzyskać?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Zacznijmy od postaw, czyli od omówienia definicji kredytu konsolidacyjnego. To produkt finansowy dostępny w banku, który jest adresowany do osób posiadających kilka otwartych zobowiązań. Bank udziela nam kredytu na spłatę zobowiązań oferując niższą ratę miesięczną i dłuższy termin spłaty. Zalety? Możliwość złapania oddechu, uzyskanie jednego zobowiązania zamiast kilku, więcej czasu na spłatę długu. Minusem jest oczywiście wyższy koszt całkowity wynikający z dłuższego okresu finansowego. Niestety, kredyt konsolidacyjny uwzględnia jedynie zadłużenia w bankach.

Jak uzyskać efekt konsolidacji chwilówek?

Możemy jednak skorzystać z innych produktów finansowych aby finalnie otrzymać bardzo podobny rezultat. Konsolidacja chwilówek w banku polega na podjęciu pożyczki gotówkowej z dłuższym terminem spłaty i przeznaczeniu otrzymanych środków na spłatę aktualnych zobowiązań. Nie zawsze jest to jednak możliwe, ponieważ obecne zadłużenie obniża naszą zdolność kredytową i bank może nam nie przyznać satysfakcjonującej pożyczki.

Alternatywą będzie zatem pożyczka w firmie pozabankowej. Należy wybrać wygodny termin spłaty, a jednocześnie wziąć pod uwagę RRSO. Oprocentowanie nie może być zbyt wysokie, ponieważ w takiej sytuacji, rozwiązanie może nie być opłacalne. Decydując się na ten sposób dążymy do uzyskania pożyczki, której rata miesięczna będzie niższa niż suma obecnych zobowiązań w skali miesiąca. Otrzymane pieniądze przeznaczamy na spłatę chwilówek i tym o to sposobem zostajemy z jednym, większym długiem, który możemy spłacać na nieco wygodniejszych warunkach.