Co to jest płatność za pobraniem?


Zakupy w sieci cieszą się ogromnym powodzeniem. Nie powinno to raczej nikogo dziwić, bez wychodzenia z domu można kupić praktycznie wszystko, od sprzętu RTV, po AGD, elektronikę, ubrania, czy żywność. Aby spełnić oczekiwania wszystkich klientów, sprzedawcy udostępnili różne formy płatności za zakupy, w tym również płatność za pobraniem. Czym jednak jest taka forma płatności i czym warto z niej korzystać?

Czym jest płatność za pobraniem?

Płatność za pobraniem to sposób uiszczenia opłaty za produkt i przesyłkę, którego dokonujemy przy jej odbiorze. W praktyce oznacza to, że za zamówione towary zapłacimy dopiero wtedy, gdy kurier lub listonosz dostarczy nam przesyłkę. Nie musimy opłacać jej z góry i zastanawiać się, czy w ogóle do nas dotrze. Za paczkę zapłacimy dopiero wtedy, gdy przesyłkę będziemy już trzymać w rękach. Warto jednak mieć na uwadze, że dostarczający będzie oczekiwał uregulowania płatności, a dopiero później przekaże paczkę do otworzenia. Jeśli chcemy najpierw zajrzeć do środka, warto poprosić sprzedawcę o taką możliwość. To pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności, w tym niezgodności z zamówieniem.

Czy warto korzystać z płatności za pobraniem?

Jak dla nas płatność za pobraniem to jedna z ciekawszych form płatności za zakupy internetowe i warto z niej korzystać przy większych płatnościach. Pamiętajmy, że w sieci zdarzają się nieuczciwi sprzedawcy, a ich towar często pozostawia wiele do życzenia. Jeśli nie chcemy paść ofiarą takich oszustów, lepiej przy droższych zakupach płacić za pobraniem i dodatkowo zamówić możliwość otwarcia przesyłki przy kurierze. To tak naprawdę kwestia kilku złotych, za to możemy sprawdzić, czy zamówiony towar nie jest uszkodzony i zgodny z opisem sprzedawcy. Poza tym przesyłki opłacane za pobraniem są bardzo szybko realizowane. Sprzedający nie musi czekać, aż wpłynie przelew od kupującego, więc bezpośrednio po złożeniu zamówienia, może nadać przesyłkę. Jedyna wada, do której można się przyczepić to koszt, gdyż płatność za pobraniem bywa droższa niż inne formy płatności za zakupy online.