Sylwester 2018/2019 – ile wydarzą Polacy?

W roku 2018 Sylwester wypada w poniedziałek. A zatem, wiele osób zdecydowało się wykorzystać w tym terminie dzień urlopowy. To sprawia, że zyskujemy aż cztery dni na przygotowania i huczne pożegnanie roku 2018. Wielu z nas z tej okazji planuje spędzić Sylwestra w górach. Wynajęcie domku lub kwatery było zadaniem bardzo trudnym już na początku września. Ile średnio wydadzą Polacy na spędzenie Sylwestra 2018/2019?

Wydatki na Sylwestra większe od świątecznych?

Według najnowszych badań, przeciętny Polak planuje przeznaczyć na najbliższe święta około 700 PLN. Jak się okazuje, na Sylwestra wielu z nas wyda znacznie więcej. Tutaj dojdą jednak wydatki ponadprogramowe, a także drobne szaleństwa, których nie będziemy sobie w stanie odmówić. Ile dokładnie wydamy? To zależy od formy świętowania Sylwestra. Najmniej zapłacą oczywiście osoby planujące imprezę w domu. Najwięcej – ludzie planujący sylwestrowy wyjazd.

Wyjazd lub bal sylwestrowy

Sylwester w poniedziałek to dobra okazja, aby wziąć urlop i świętować nadejście Nowego Roku w ciekawym miejscu. W tym roku, na taką formą zabawy zdecyduje się bardzo duża liczba Polaków. Najtańszym rozwiązaniem jest bal sylwestrowy. Cena zależy przede wszystkim od lokalizacji. Trzeba liczyć się z wydatkiem od 200 PLN za mało oblegane miejsca, aż do 400 PLN od osoby w przypadku balów sylwestrowych organizowanych w górach. Jeśli ktoś natomiast planuje kilkudniowy wyjazd, cena zabawy może przekroczyć nawet 1000 PLN za jedną osobę.

Na co wydajemy pieniądze?

W przypadku wyjazdów płacimy oczywiście za rezerwację stolika oraz nocleg. W przypadku imprez domowych – za produkty żywnościowe, fajerwerki oraz alkohol. Wiele osób zdecyduje się także wykosztować na nową kreację sylwestrową. Jak wskazują badania, od kilku lat Polacy wydają coraz więcej na organizację Sylwestra. Nic nie wskazuje na to, aby w tym roku miało być inaczej. Szczególnie, że Nowy Rok możemy zacząć od dłuższego weekendu.