Pożyczka bez własnego konta bankowego

W dzisiejszych czasach posiadanie własnego konta to już standard. Większość firm wymaga od swoich pracowników założenia konta, bo tylko w takiej formie przelewane jest wynagrodzenie. Czy można w takim razie wyobrazić sobie funkcjonowanie bez konta bankowego? Okazuje się, że tak! Niektórzy nie chcą płacić instytucji finansowej tylko za to, że będą przechowywać ich pieniądze. Czy takie osoby mają szansę na pożyczkę bez własnego konta bankowego? Sprawdzamy!

Oferta pożyczkowa a konto bankowe

Wiele firm pożyczkowych, jak również banków, wymaga od klientów posiadania konta bankowego. Ma to szczególne zastosowanie w sytuacjach, gdy instytucja finansowa oczekuje potwierdzenia jego danych. Przelew weryfikacyjny, bo to właśnie o nim mowa, jest najczęściej stosowanym przez pożyczkodawców potwierdzeniem wiarygodności klientów, dlatego oczekują, że osoba, która wnioskuje o nich o pożyczkę, podda się weryfikacji i dokona przelewu w wysokości 1 gr. Kiedy klient odmawia, pożyczkodawca zaczyna mieć wątpliwości, czy dana osoba podała dane zgodne z prawdą. Nie powinno to nikogo dziwić, w końcu posiadanie konta bankowego jest czymś naturalnym. Jednak jak już wspomnieliśmy nie dla wszystkich, niektórzy nie mają zaufania do banków, więc nie korzystają z ich usług. Jednak, gdy potrzeba pieniędzy, pożyczka bez własnego konta bankowego okazuje się prawdziwym problemem.

Chęć wzięcia pożyczki a brak konta bankowego – jak sobie z tym poradzić? 

Czy pożyczka bez własnego konta bankowego jest niemożliwa? W sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie gotówki, musimy założyć konto bankowe? A może istnieje jakiś sposób, by sobie z tym poradzić? Całe szczęście firmy pożyczkowe są nastawione na spełnianie wszystkich oczekiwań swoich klientów, w szczególności tych najbardziej wymagających. Dlatego zapewniają dostęp też do produktów, które nie wymagają własnego konta bankowego. Aby z takiego rozwiązania skorzystać, trzeba będzie poddać się innej weryfikacji – np. SMS-owej lub telefonicznej. Czasami pożyczkodawca może zaoferować też pożyczkę z kurierem lub pożyczkę z dostawą do klienta.