Jak działają pożyczki bez zaświadczeń o dochodach?

Banki stosują dosyć rygorystyczne wymagania względem klientów zainteresowanych otrzymaniem kredytu gotówkowego. W tym celu bardzo często wymagane jest zaświadczenie o dochodach. Nieco łagodniejsze wymogi spotkamy w firmach pożyczkowych i to właśnie tam powinniśmy szukać atrakcyjnej pożyczki bez zaświadczeń. Istnieje kilka sposobów, które pozwolą nam otrzymać satysfakcjonującą kwotę pomimo braku dochodów.

Pożyczka bez zaświadczeń i dodatkowych formalności

W obecnych realiach, podjęcie niewielkiej pożyczki jest bardzo proste. Coraz więcej firm pozwala na załatwienie niezbędnych formalności bez wychodzenia z domu. Wystarczy złożyć wniosek online posiłkując się informacjami z dowodu osobistego. Przy kwotach do 10 tysięcy złotych często niewymagane jest zaświadczenie o dochodach. Co więcej, niektóre firmy nie sprawdzają także historii BIK oraz baz dłużników. Z tego względu, niemal każdy może otrzymać pożyczkę w wysokości kilku tysięcy złotych bez żadnych dodatkowych warunków.

Pożyczka na oświadczenie o dochodach

Zaświadczenie o dochodach może nam wystawić jedynie pracodawca, a to zwykle wiąże się z koniecznością odczekania kilku dni. Niektóre firmy uwzględniają jednak oświadczenie o dochodach spisane przez klienta. Następnie informacje są weryfikowane u pracodawcy przez jednego z pracowników firmy. Jeszcze wygodniejszą opcją jest przedłożenie wyciągu z rachunku bankowego. Ten sposób jest szczególnie korzystny dla osób posiadających nieudokumentowane dochody. Tu należy wliczyć także wszelkie świadczenia socjalne, alimenty, stypendia czy kieszonkowe.

Zabezpieczenie pożyczki w formie poręczyciela

Być może potrzebujesz jednak większego kredytu gotówkowego, a brak zaświadczenia skutecznie utrudnia Ci znalezienie oferty spełniającej Twoje oczekiwania. Wiele firm może Ci zagwarantować pożyczkę nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych, lecz tutaj wymagane będzie dodatkowe zabezpieczenie. Może być nim poręczyciel, czyli osoba z lepszą zdolnością kredytową, która zdecyduje się podżyrować Twoją pożyczkę. Poręczycielem może być ktoś z rodziny lub z grona znajomych. Gwarant staje się oczywiście współodpowiedzialny za spłatę zobowiązania.