Gdzie wyjechać na ferie zimowe 2019?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Chociaż wielu Polaków nie planuje żadnych wyjazdów ze względu na duże wydatki, nie brakuje osób, które chcą na początku roku zafundować sobie mały wypoczynek. Warto zostać w Polsce i uczcić zimową porę roku? A może nieco droższa opcja wyjazdu do ciepłych krajów z dala od zimna? Gdzie wyjechać na ferie zimowe 2019?

Polskie góry zapraszają turystów

Najpopularniejszym kierunkiem wciąż pozostają polskie góry. Zważając, że od kilku lat w Polsce brakuje surowej zimy, a w wielu miejscach śnieg pojawia się sporadycznie, jest to także jedyna okazja dla osób, które chcą pojeździć na nartach lub na snowboardzie. Zdecydowana większość Polaków wybiera oczywiście Tatry, gdzie zimowe szaleństwa na stoku można następnie wypocząć w Zakopanem w jednej z klimatycznych restauracji. Należy jednak pamiętać, że wyjazd w Tatry nawet na kilka dni to całkiem poważne wyzwanie dla naszego portfela.

Nie brakuje również osób, które zamiast Tatr preferują Bieszczady. To miejsce idealne szczególnie dla tych ludzi, którzy potrzebują wyciszenia i ukojenia od stresu. W malowniczej scenerii można łatwo zapomnieć o problemach dnia codziennego. Jeśli wyjazd w góry przekracza nasze możliwości finansowe, kolejną opcją są nieco tańsze miejscowości turystyczne w Polsce ze stokami narciarskimi. Ceny są tutaj znacznie niższe, ale oczywiście nie nacieszymy oczu majestatem pięknych gór.

Ferie zimowe w ciepłych krajach

Wielu z nas źle znosi ujemne temperatury i marzy o wypoczynku w cieplejszych krajach. Cypr, Kreta, Madera, Malta… to tylko niektóre kierunki wybierane przez Polaków. Czy zimowy wypoczynek w ciepłych krajach jest drogi? Z całą pewnością musimy uzbroić portfel w nieco większą ilość gotówki. Jednak planując wyjazd z dużym wyprzedzeniem możemy znacznie oszczędzić na cenach noclegu, a także na kosztach biletów lotniczych. Jeśli zatem marzysz o ciepłym wypoczynku w środku zimy i nie chcesz wydawać astronomicznych sum, teraz jest ostatni dzwonek by zająć się organizacją wyjazdu.