Kalendarz świąt i dni wolnych w 2019 roku

Nowy Rok możemy zacząć długim weekendem. Sylwester w tym roku przypada na poniedziałek, a zatem, wiele osób z całą pewnością weźmie na ten dzień urlop. W roku 2019 znajdzie się także kilka innych, dogodnych sytuacji do rozplanowania długiego weekendu. Sprawdźmy, jak prezentuje się kalendarz świąt i dni wolnych w 2019 roku.

Tylko jeden dzień wolny wypadający w weekend

Po za niedzielami wolnymi od pracy, w roku 2019 wyróżniamy także 13 dni świątecznych. Oczywiście takie święta jak Wielkanoc czy Zesłanie Ducha Świętego zgodnie z tradycją są obchodzone w niedzielę. Po za nimi, tylko jeden z dni wolnych przypada na weekend i nie wykorzystamy go do dłuższej laby. Mowa o 6 stycznia czyli Święcie Trzech Króli, które w roku 2019 przypada na niedzielę. W nowym roku należy także pamiętać o zmniejszeniu liczby niedziel handlowych!

Wielkanoc w kwietniu i długi weekend majowy

Wiele wskazuje na to, że w tym roku będziemy mieli bardzo ciepłą Wielkanoc. Święta będziemy bowiem obchodzić w dniach 21-22 kwietnia. Jeśli aura pogodowa dopisze, Śmigus-Dyngus nie będzie stanowił zagrożenia dla naszego zdrowia. Słupki na termometrach mogą już pokazywać nawet ponad 20 stopni. Po świątecznym odpoczynku tydzień pracy i kolejna przerwa. Majowy weekend w tym roku wypada wyjątkowo korzystnie. 1 i 3 maja to odpowiednio środa i piątek. Będzie zatem okazja do nieco dłuższego urlopu i majówkowego wyjazdu.

Długie weekendy w 2019 roku

Czy długi weekend majowy będzie jedyną okazją do odpoczynku w 2019 roku? Pod tym względem kalendarz jest dla nas łaskawy. Tradycyjnie, urlop możemy zaplanować na piątek 21 czerwca, tak aby wykorzystać Boże Ciało do urządzenia długiego weekendu. Na dwa dni wolnego możemy liczyć także w listopadzie. Wszystkich Świętych i Zaduszki wypadają w piątek i sobotę. Z kolei Narodowe Święto Niepodległości w poniedziałek. W listopadzie czekają nas zatem dwa nieco dłuższe weekendy.