Pożyczka ze zła historią kredytową – czy istnieje szansa na jej uzyskanie?

Zła historia kredytowa nie jest zbyt dobrze widziana, gdy zamierzamy ubiegać się o kredyt lub pożyczkę. Czy to w takim razie oznacza, że nie mamy szans na uzyskanie potrzebnych pieniędzy? Sprawdzamy!

Zła historia kredytowa a ubieganie się o pożyczkę

Każdy, kto chociaż raz w życiu ubiegał się o pożyczkę w banku, wie, że potencjalni klienci są bardzo dokładnie sprawdzani. Oczekuje się od nich nie tylko przedłożenia wielu różnego typu dokumentów, ale również zdolności kredytowej oraz dobrej historii kredytowej.

Dlatego osoby, które miały trudności ze spłatą wcześniejszych zobowiązań, mogą mieć większe trudności z uzyskaniem wsparcia finansowego. Czy to oznacza, że nie pożyczka ze zła historią kredytową nie zostanie nam udzielona w banku? W banku takie szanse są bardzo małe, lecz pamiętajmy, że rynek oferuje nam o wiele więcej możliwości.

Pożyczki udzielane są nie tylko w bankach, lecz również przez instytucje prywatne, a wśród nich wymienić można firmy pożyczkowe. Tutaj wymagania nie są tak restrykcyjne, więc nawet osoby ze złą historią kredytową mają szansę uzyskać potrzebną gotówkę.

Pożyczka ze złą historią kredytową – jak ją uzyskać?

Prawda jest taka, że pożyczka ze zła historią kredytową jest całkiem łatwa do uzyskania. Co więcej, firmy pożyczkowe oferują nam możliwość wnioskowania o nią w dogodny dla siebie sposób – osobiście lub przez Internet.

Ta pierwsza opcja dedykowana jest tradycjonalistom, którzy lubią załatwiać wszystkie formalności osobiście. Wystarczy zgłosić się do najbliższego oddziału firmy pożyczkowej, wypełnić stosowny wniosek i poczekać na decyzję pożyczkodawcy.

Druga opcja, czyli wnioskowanie o pożyczkę przez Internet wymaga od nas posiadania urządzenia z dostępem do sieci. Do wypełnienia wniosku możemy wykorzystać jednakowo telefon, laptop, tablet lub nawet komputer stacjonarny. Poza tym potrzebny nam będzie ważny dowód tożsamości, który później będzie też wykorzystany do sporządzenia umowy pożyczkowej.