Jak spłacić świąteczną pożyczkę w terminie?


Okres świąteczny jest niezwykle wymagający dla naszego portfela. Najpierw wielkie przygotowania do świąt Bożego Narodzenia i kupowanie prezentów, a chwilę później czas na zabawę sylwestrową. Nie wszyscy są w stanie uregulować wszystkie wydatki z bieżących zarobków. Dlatego też, tak dużym zainteresowaniem przed świętami cieszą się szybkie pożyczki gotówkowe. Należy pamiętać o kilku kwestiach, aby ich spłata nie stanowiła dla nas żadnego problemu.

Świąteczna pożyczka bez odsetek?

Wiele firm pożyczkowych proponuje swoim klientom specjalne promocje świąteczne. Jedna z nich umożliwia podjęcie pierwszej chwilówki bez odsetek i dodatkowych kosztów. W ten sposób święta nie wpędzą nas w dodatkowe koszty. Oddamy tyle ile pożyczyliśmy. W celu wyboru najlepszej oferty warto posłużyć się internetową porównywarką chwilówek. W ten sposób szybko i wygodnie znajdziemy firmy pozabankowe proponujące pierwszą pożyczkę za darmo.

Dłuższy termin spłaty to większy koszt

Zbyt krótki okres spłaty przy świątecznej pożyczce jest bardzo niebezpieczny. Kilka dni po Nowym Roku może okazać się niewystarczającym czasem do zebrania potrzebnej sumy. Z tego względu warto pomyśleć o chwilówce z terminem na 60 dni. To oczywiście oznacza większą prowizje i wyższe koszty, które poniesiemy. Tańszą alternatywą może być pożyczka ratalna na okres 3-6 miesięcy. Jej koszt może okazać się znacznie mniejszy niż przy chwilówce. Jednocześnie, nie powinniśmy mieć najmniejszych problemów ze spłatą takiego zobowiązania.

Oszczędzanie po Nowym Roku

Pożyczka wzięta przed świętami powinna skłonić nas do refleksji. Być może Nowy Rok uda nam się rozpocząć od lepszego gospodarowania swoimi pieniędzmi. Warto pomyśleć o oszczędzaniu. W ten sposób łatwiej przyjdzie nam spłacić świąteczną pożyczkę. Jednocześnie, być może wyrobimy w sobie pozytywny nawyk tworzenia poduszki finansowej. Dzięki temu, przyszłoroczne święta być może uda Ci się zorganizować bez konieczności podejmowania pożyczki gotówkowej.