Czy zła historia kredytowa może sprawić, że nie otrzymamy kredytu?

Masz złą historię kredytową, a pilnie potrzebujesz gotówki? Zastanawiasz się, czy w takiej sytuacji masz szansę na jakąkolwiek pożyczkę? Koniecznie przeczytaj poniższy tekst, gdyż może być dla Ciebie źródłem cennych informacji.

Zła historia kredytowa – jak wpływa na naszą zdolność kredytową?

Wiele osób nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań finansowych. Zalegamy z płatnościami za czynsz, czy media. Nie spłacamy też w terminie kredytów, pożyczek, ani też innego typu zobowiązań. Warto jednak mieć świadomość, że wszystkie zobowiązania, z którymi zalegamy lub zalegaliśmy, pozostawiają po sobie ślad w historii kredytowej. Możemy w danej chwili, jest to dla nas bez znaczenia, ale kiedy będziemy ubiegać się o kredyt w banku, nie powinniśmy zdziwić się, że bank odmówi nam wsparcia. Dlaczego? W jego oczach będziemy klientami niewypłacalnymi, którzy nie wywiązują się z zaciągniętych zobowiązań.

Zła historia kredytowa – czy mamy szansę na pożyczkę?

Czy w takim razie swoją złą historią kredytową straciliśmy szansę na jakąkolwiek pomoc finansową? Nie do końca, obok banków istnieją też firmy pożyczkowe, które nie mają tak restrykcyjnych przepisów, więc udzielą pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową. To jednak nie wszystko, ponieważ pożyczek pozabankowych udzielają także osoby prywatne, więc jeśli uda nam się znaleźć godną zaufania osobę, mamy szansę otrzymać potrzebne nam pieniądze.

Pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową – na czym polegają?

Na czym polegają pożyczki pozabankowe ze złą historią kredytową? Są to szybkie pożyczki od ręki, czyli takie, które udzielane są na mniejsze sumy pieniędzy na krótki czas. Instytucje pozabankowe z reguły pożyczają od 500 zł do kilku tysięcy. Zdarzają się wyjątki, gdzie można pożyczyć też więcej, ale krótki okres spłaty sprawia, że niektórzy mogą mieć trudności z ich spłatą. Pożyczkodawca nie wymaga od swoich klientów wiele, jedynie ważnego dowodu osobistego. Nie sprawdza rejestru długów, historii kredytowej, ani też zdolności kredytowej.