Pożyczka na oświadczenie w 2019 roku

Pożyczka na oświadczenie to coraz częściej oferowany rodzaj zobowiązania finansowego. Gdzie nam jej udzielą? Jak wziąć pożyczkę na oświadczenie? Podpowiadamy!

Pożyczka na oświadczenie – co to takiego?

Pożyczka na oświadczenie jest rodzajem zobowiązania finansowego, z którego mogą skorzystać jednakowo klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Taka pożyczka na oświadczenie w 2019 roku  jest formą zobowiązania charakteryzującą się najmniejszą ilością formalności do załatwienia.

Podstawą do ubiegania się o nią jest przedłożenia oświadczenia o miesięcznych zarobkach. Pożyczkodawca nie wymaga żadnych dodatkowych dokumentów – ani od pracodawcy, ani też instytucji podatkowych. Nie przykłada uwagi do historii kredytowej, ani też do rejestrów dłużników. Tym samym do dyspozycji mamy pożyczkę z możliwością szybkiego załatwienia formalności i uzyskania pieniędzy od ręki.

Pożyczka na oświadczenie – gdzie?

Gdzie udzielana jest pożyczka na oświadczenie w 2019 roku? Pożyczka na oświadczenie stała się tak popularna, że można ją znaleźć w ofercie wielu instytucji finansowych. Przede wszystkim mowa tutaj o bankach, czyli najstarszych instytucjach finansowych.

To jednak nie wszystko, gdyż nie sposób zapomnieć, że na rynku działają też firmy pożyczkowe. To one poszły nawet o krok do przodu i ferują możliwość zaciągnięcia pożyczki przez Internet. Aby się o nią ubiegać, wystarczy mieć stałe urządzenie z dostępem do Internetu – telefon, tablet lub laptop.

Pożyczka na oświadczenie – jak ją otrzymać?

Sposób wnioskowania o pożyczkę zależy od nas, jak również od tego, której instytucji wybierzemy ofertę. Jeśli postawimy na ofertę online, to wystarczy wypełnić odpowiedni formularz na stronie danego pożyczkodawcy, wysłać go i poczekać na decyzję.

To duża oszczędność czasu, ale i wygoda, bo nie dość, że nie musimy wychodzić z domu, to jeszcze wniosek można wypełnić wtedy, gdy mamy na to czas. Tradycjonaliści nadal mogą zgłosić się do firmy pożyczkowej i tam załatwić wszystkie formalności.