Ile Polacy wydadzą na ferie zimowe 2019?

W tym roku wiele milionów Polaków wybierze się na ferie zimowe. Najbardziej obleganym kierunkiem będą oczywiście Tatry na czele z ich stolicą – Zakopanem. Niemniej jednak, także inne polskie góry zachęcają do odwiedzin, szczególnie, jeśli liczymy na oszczędności. Ile pieniędzy wydamy na ferie zimowe i gdzie możemy pojechać aby wyjazd nie był drogi?

Ferie zimowe w polskich górach

Jeśli zamierzamy spędzić ferie w naszym kraju, najwięcej zapłacimy oczywiście za wyjazd w góry. Przeciętny Polak na tygodniowy wyjazd wydaje od 800 do 1000 PLN. Ceny zależą oczywiście od wybranej przez nas miejscowości. Najdrożej zapłacimy w Tatrach, gdzie cena za nocleg dla jednej osoby może sięgać nawet 100 PLN. Nieco taniej jest natomiast w Bieszczadach (ok. 70-80 PLN). Z kolei najtańszymi górami będą Pieniny i Góry Świętokrzyskie. Tutaj, jednodniowy pobyt wiąże się z wydatkiem rzędu 50-60 PLN.

Po zdrowie nad polskie morze

Wiele osób w trakcie ferii zimowych wybiera polskie morze. Wiąże się to z dwoma czynnikami. Przede wszystkim, mniejsze zainteresowanie turystów w tej porze roku sprawia, że ceny noclegów nie są wygórowane. Przyzwoity komfort kwaterunku możemy uzyskać już w cenie 40-50 PLN od osoby. Po drugie, w zimie nad polskim morzem możemy liczyć na najwyższe stężenie jodu w powietrzu. Jod w naturalny sposób wzmacnia nasz organizm i jego odporność.

Kilkudniowe wyjazd na stoki narciarskie

Sporo turystów w trakcie ferii planuje zasmakować zimowych sportów. Jeśli nie chcemy wykosztować się na pobyt w górach, możemy wybrać regionalne miejscowości turystyczne ze stokami narciarskimi. Przystępne ceny noclegów, wypożyczalni oraz karnetów na stokach sprawiają, że w granicach 400-500 PLN możemy sobie tutaj zapewnić przyjemny pobyt pełen zimowych szaleństw. Oczywiście ważnym czynnikiem jest tutaj pogoda. Większość znanych stoków korzysta z armatek śniegowych, ale wcześniej należy się upewnić czy interesujący nas stok jest czynny.