Czym jest i jak działa karta przedpłacona prepaid?


Wielu ekspertów finansowych wieszczy rychły upadek i wycofanie kart przedpłaconych. Patrząc jednak na ich popularność, wizja ta dotyczy raczej dalekiej przyszłości. Karty prepaid to niezwykle bezpieczny i szybki sposobów płatności zarówno w punktach naziemnych, jak również przez Internet. Gwarantują one właścicielowi pełną anonimowość. Jak działa karta prepaid oraz w jakich sytuacjach jest ona najczęściej stosowana?

Zasady działania karty przedpłaconej prepaid

Karta prepaid działa dokładnie tak samo jak tradycyjna karta płatnicza. Jedyna różnica polega na tym, że w przypadku karty przedpłaconej, jak wskazuje sama nazwa, dysponujemy z góry ustaloną kwotą. Po przekroczeniu limitu karta staje się bezwartościowa. Zdarzają się oczywiście karty prepaid, które można doładowywać, jednak należy do rzadkości. Dużo wygodniejszą opcją jest po prostu kupienie nowej karty przepłaconej. A ich dostępność jest ogromna. Popularne karty prepaid PaySafeCard kupimy w kioskach oraz sklepach z elektroniką.

Jakie zalety posiadają płatności kartą przedpłaconą?

Ważnym atutem karty prepaid są bezpieczne płatności. Możemy opłacić zakupy przez Internet i nie musimy przy tym podawać danych do naszej karty bankowej. Płatności online często są narażone na ataki hackerskie. W przypadku kradzieży danych, tradycyjną kartę płatniczą będziemy musieli natychmiast zablokować. Jeśli ofiarą przestępstwa padnie karta prepaid, stracimy tylko te środki, które pozostały na karcie. Inną zaletą kart przedpłaconych jest anonimowość. Zwykle nie są one powiązane z bankiem, a do ich otrzymania nie potrzebne są dane osobowe. 

W jakich sytuacjach najczęściej wykorzystuje się kartę prepaid?

Kartę prepaid bardzo często stosują osoby, które regularnie dokonują płatności przez Internet. To gwarancja większego bezpieczeństwa, gdyż nie posługujemy się kartą powiązaną z naszym rachunkiem bankowym. Karty przedpłacone bardzo często spotkamy także w formie kart podarunkowych do różnych sklepów oraz drogerii. Ta forma płatności często przydaje się także w przypadku dokonywania zakupów w zagranicznym sklepie online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*