Kto oferuje pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych?

Gdzie osoby zadłużone mogą liczyć na wsparcie finansowe? Które instytucje chętnie udzielają wsparcia klientom w trudnej sytuacji finansowej? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Pomoc ze strony banku

Banki są najstarszymi instytucjami finansowymi. To tutaj zgłaszamy się, gdy potrzebujemy wsparcia finansowego. Czy banki są w stanie zaoferować też pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych? Na to pytanie niestety nie da się uzyskać jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko dlatego, że każdy klient jest traktowany indywidualnie.

W praktyce oznacza to, że każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest inaczej. Jednak wymagania względem klientów nie różnią się od siebie. Banki wymagają zdolności kredytowej, dobrej historii kredytowej oraz zapewnienia, że zobowiązanie zostanie spłacone. Jeśli osoba zadłużona nie będzie w stanie sprostać tym warunkom, musi liczyć się z tym, że bank odmówi udzielenia jej pomocy. 

Pomoc ze strony firmy pożyczkowej

A jak to wygląda ze strony firmy pożyczkowej? Czy tutaj klient może liczyć na pomoc w uzyskaniu kredytu dla zadłużonych? Jak najbardziej! Wszystko dlatego, że firmy pożyczkowe nie stawiają tak restrykcyjnych warunków, jak banki. Większość ich produktów finansowych ma ograniczone formalności. Pożyczkodawcy nie sprawdzają zdolności kredytowej, nie przykładają uwagi do historii kredytowej, ani też nie weryfikują baz dłużników.

Co więcej, niektóre z ich produktów właśnie dedykowane są osobom zadłużonym, jak również tym ze wpisem w BIK, więc każda osoba, która pilnie potrzebuje gotówki, może liczyć na pomoc ze strony firmy pożyczkowej. Samo wnioskowanie o kredyt dostosowane jest do potrzeb klientów – o wsparcie finansowe można ubiegać się jednakowo w oddziale pożyczkodawcy, jak i online.

Stawiając na wygodę, potrzebujemy jedynie urządzenia z dostępem do sieci, które pozwoli nam wypełnić wniosek kredytowy i odesłać go do firmy pożyczkowej. Na rozpatrzenie też nie trzeba będzie czekać długo, odpowiedź wydawana jest z reguły w ciągu kilku godzin.