Kredyt w rachunku bieżącym – czym jest i kiedy warto z niego korzystać?

Kredyt gotówkowy może zostać udzielony na rachunku bieżącym. Wtedy mówimy o kredycie obrotowym lub linii kredytowej. To niezwykle wygodne rozwiązanie, które pozwala w dowolnej chwili sięgnąć po dodatkowe środki i przeznaczyć je na dowolny cel. Oczywiście jest to sposób adresowany do osób posiadających wysoką zdolność kredytową. Kiedy warto zaciągnąć zobowiązanie finansowe w ramach kredytu w rachunku bieżącym?

Czym jest kredyt obrotowy?

Najprościej rzecz ujmując, kredyt w rachunku bankowym to powiększony debet pozwalający na dokonywanie operacji finansowych na znacznie większy kwoty niż ta zgromadzona na koncie. Wysokość progu takiego kredytu jest ustalana indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej klienta. Zwykle umowa na ten produkt finansowy jest podpisywana na 12 miesięcy. Jeżeli jednak w tym czasie klient korzystał z kredytu obrotowego i rzetelnie spłacał zaciągane zobowiązania, bank może przedłużyć umowę na dłuższy okres czasu.

Ile kosztuje kredyt w rachunku bieżącym?

Otworzenie kredytu w rachunku bieżącym jest bezpłatne. Jeżeli w czasie trwania umowy nie zaciągniemy żadnego zobowiązania, nie poniesiemy żadnych dodatków kosztów. Dopiero w momencie wykorzystania kredytu następuje naliczanie odsetek od pożyczonej kwoty. Ze względu na charakter tego produktu, odsetki do spłaty są naliczane każdego dnia. Każda wpłata na konto zmniejsza kredyt, a tym samym, naliczane odsetki. Po uregulowaniu zobowiązania możemy ponownie skorzystać z linii kredytowej na naszym koncie.

Kiedy kredyt obrotowy okazuje się przydatny?

Wiele osób wie jakim zbawieniem potrafi być debet na koncie. W momencie gdy dany miesiąc jest dla nas trudniejszy, możemy bez trudu wykorzystać dodatkowe środki i spłacić je od razu gdy tylko pojawi się taka możliwość. Kredyt obrotowy działa na podobnej zasadzie jednak umożliwia zaciąganie znacznie większych zobowiązań rzędu nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zwykle produkt wykorzystują przedsiębiorcy, którzy niezależnie od okoliczności chcą mieć pewność zachowania płynności finansowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*