Pożyczka hipoteczna bez BIK

W życiu bywa różnie, czasami wystarczy chwila, by wpaść w poważne kłopoty finansowe. Najczęściej wtedy decyduje się na pożyczkę, ale wnioskując o nią, nigdy nie mamy pewności, czy bank lub firma pożyczkowa zdecyduje się przyznać potrzebne pieniądze. Wtedy pojawia się pytanie – co dalej? Rozwiązaniem może okazać się zaciągnięcie pożyczki pod zastaw nieruchomości. Na czym to polega? Tego dowiesz się z poniższego tekstu.

Co to jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości to dobre rozwiązanie dla osób w kiepskiej sytuacji finansowej. Tego typu produkty finansowe oferowane są przede wszystkim przez firmy pożyczkowe, zwane też parabankami. Na czym polegają pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik? Oddajemy swoją nieruchomość pod zastaw w zamian za otrzymaną od pożyczkodawcy kwotę. Pożyczkę hipoteczną możemy zaciągnąć pod zastaw mieszkania, domu, działki rolnej, a nawet budowlanej. Wysokość pożyczki bywa różna – zwykle uzależniona jest od wartości danej nieruchomości. Czasami może okazać się, że aby dobrze wycenić wartość danej nieruchomości, będzie potrzebna pomoc rzeczoznawcy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości – dlaczego warto?

Na korzyść takiego rozwiązania przemawia fakt, że pieniądze otrzymane z pożyczki pod zastaw nieruchomości bez bik można przeznaczyć na dowolny cel, czyli zupełnie inaczej niż w przypadku kredytu hipotecznego, który udzielany jest wyłącznie na cele związane z nieruchomością – zakup, remont, wyposażenie itp. poza tym warto w tym miejscu wspomnieć, że firmy pożyczkowe mają ograniczone formalności, więc całą procedurą można załatwić bardzo szybko i jeszcze tego samego dnia oczekiwać pieniędzy na koncie. W tym miejscu warto także wspomnieć, że firmy pożyczkowe nie weryfikują baz dłużników, czyli BIK, BIG czy KDR. Nie jest dla nich ważne, czy ich klienci w przeszłości mieli problemy z płynnością finansową. Liczy się dla nich wyłącznie aktualna sytuacja finansowa, a otrzymując pod zastaw nieruchomość, mają pewnego rodzaju zabezpieczenie.